Nem igaz, hogy a mai fiatalok megszólíthatatlanok

2012. április 12., címkék: ifjúsági iroda (zsinat), zsinati ifjúsági fórum, ifjúsági misszió, rakjuk össze

Rá kell bírni a fiatalokat arra, hogy gondolkozzanak a kérdéseiken, de ezek után az egyháznak nem szabad őket válaszok nélkül hagynia – véli Szontágh Szabolcs, zsinati ifjúsági irodavezető a pénteken kezdődő Zsinati Ifjúsági Fórum előtt. A kétnapos eseményen hatvan fiatal keresi majd a válaszokat a korosztályukat leginkább foglalkoztató kérdésekre. A cél az, hogy az ő igényeik, problémáik is formálják majd az egyházi közgondolkodást.